


Ha jobban szemügyre vesszük a képet, láthatjuk hogy mindössze egy ajánlat van, 10 NIC (nic a nia pénze) összegért. Ennek oka csupán annyi, hogy így biztosítanak a teszterek számára a fejlesztők lehetőséget arra, hogy bármikor bármit kipróbálhassunk. Jelenleg minden 10 NIC-en úszik, későbbiekben pedig valószínűleg olyan 500ezer NIC-t kell majd kicsengetnünk, a képen látható "standard közepes energia áttöltő" eszközért. A bal lenti listán látszik, hogy még ezen kívűl három fajta ugyanilyen kategóriájú modul van, viszont ezek nevesített modellek (ez jelentené a játékban a minőségi fegyvereket stb. Ezeknek a statjaik jobbak, de nem kiemelkedően, max 20-25%-os eltéréssel. Egyébként ikonjuk jelenleg teljesen megegyezik.
Tegyünk 1 kísérletet a vásárlásra. Ezt megtehetjük a Megvásárlás gomb lenyomásával, amivel a zónában (ezt jegyzi a rendszer hogy mely bázisok vannak egy zónában, tehát viszonylag közel egymáshoz)

Amennyiben itt az oké gombra tenyerelünk, rögtön bekerül a rakterünkbe a termék. Fontos megjegyezni, hogy minden termékkel való üzletelésnek tranzakciós költsége van, ezt fizetjük a piaci rendszernek, hogy használhatjuk szolgáltatásukat.
Mi viszont most a hirdetés gomb felé vesszük az irányt, (ami egyébként elérhető a hármas képen látható hirdetés gombbal is, de csak akkor él, ha már fixen kiválaszottuk a cél modult) ugyanis ezzel tehetünk fel keresleti ajánlatot, megmondhatjuk hogy milyen áron szeretnénk vásárolni. A rendszer autómatikusan figyeli az kínálati, keresleti lehetőségeket, és amennyiben bekerül a piacra bármikor olyan kínálat, amelyre már van keresleti lehetőség, és a keresletnél az illető nagyobb összeget határozott meg, mint amit a kínálatnál igényelnek, abban az esetben a kínálati áron azonnal elkel a termék a keresletet benyújtó személy számára. Fontos megjegyezni, hogy ebben az esetben is a vásárló fizeti meg a tranzakciós költséget, hiába ő rakta fel először az ajánlatot. Mindazonáltal, a kínálatot nyújtó személynek előre ki kell fizetnie a tranzakciós költséget, amelyet csak sikeres üzlet kötés után kap vissza. (így sikertelen eladás esetén is fizetünk a piacnak a szolgáltatásért.) Illetve a rendszer csak akkor jár el ilyen gyors módon, ha azonos bázison van az ajánlat és a kereslet. (lehet hogy ez zónánál is működni fog) Habár elsőre elég macerásnak tűnik a tranzakciós költség, lényegében arra jó, hogy nem lehet teleszemetelni a piacot. Az összeg jelenleg nem túl jelentős, így nyugodtan kifizethetjük. Nem elfelejtendő az sem, hogy meg kell adni egy időt, amely maximum 7 nap lehet, hogy meddig legyen érvényes az ajánlat.
Update: a tranzakciós költség jelenleg éppen áttervezés alatt van, valószínűleg a leírtaktól azért nemfog sokban különbözni.
Végezetül pedig a kínálásra lássunk egy rövid példát: becammogunk a raktérbe, rábökünk jobb clickel egy tárgyra, eladásra felkínáljuk. Ilyenkor alapból megmondja, ha van keresleti ár a zónában. Ha nincs, továbbléphetünk, és megadhatjuk hogy mennyiért szeretnénk eladni. Ez az ablak egyébként szinte teljes mértékben megegyezik a 4es képen látható ablakkal. A kínálatokat illetve keresleti dolgokat, egyébként egyszerűen és logikusan tünteti fel a rendszer, így végezetül álljon itt egy ötödik kép, erre példaképp. (olcsóbb keresletet és drágább kínálatot raktam fel, hogy a rendszer ne végezze el azonnal a műveletet) Kiegészítésképp még annyit, hogy ha bár a képeken a bázis neve nincs megjelölve, ez azért meglesz, illetve valószínűleg a személy is meglesz nevezve, hogy ki felelős a bizniszért. :)

Utolsó sorokban még beszámolnék egy "saját hirdetések" nevű menüpontunkról, ahol semmi más nem található, mint meglehetősen egyszerű listába szedve, az eladás kínált, vagy épp vételi hirdetéseink. A hirdetés levételéhez legalább 1 órának kell teljesülnie, (a rendszer a hirdetés teljesülésekor megszünteni azt!) így csak azoknak kell aggódniuk, akik nem elég figyelmesen töltik ki a vételi/eladási árat, mert a szemfüles játékosoknak 1 órájuk lesz, hogy az ilyen elboccsolt hirdetéseket kihasználják. Egyébként pedig bármikor bátran nyomhatunk rajtuk egy Mégse opciót, ezzel lemondva az esetleges üzletről.
Remélem ez a tutorial 1az1ben nyújtott olyan részletességet, mintha ti magatok kattingatva felfedeztétek volna a piacot, a tutorial címke alá kerülő cikkek mind ilyeneknek készülnek. (viszont nem tervezek több ilyet jelenleg, talán ha kérés lesz rá.) A következőkben igyekszem a harcrendszerrel foglalkozni. :)
Remélem ez a tutorial 1az1ben nyújtott olyan részletességet, mintha ti magatok kattingatva felfedeztétek volna a piacot, a tutorial címke alá kerülő cikkek mind ilyeneknek készülnek. (viszont nem tervezek több ilyet jelenleg, talán ha kérés lesz rá.) A következőkben igyekszem a harcrendszerrel foglalkozni. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése